אודות

yoram-schafferנחשו מי מהשניים הוא אני עוסק בקולנוע מאז 1995. למדתי את התחום בפריז ואחרי שובי לארץ התמחיתי בעריכה. עבדתי כעורך עצמאי וגם הקמתי אולפן עריכה בשם סינמה בתל אביב, שהיה קיים עשר שנים. עבדתי כמובן על AVID וגם לימדתי את התוכנה בג'אמפ קאט (וידאוסוניק דאז).
באולפן שלי עברתי ל - Media 100 וכיום אני עובד על Final Cut.
תמיד בצעתי את המיקס לסרטים אותם ערכתי וכן את האון ליין ותיקוני וסיגנון הצבעים.

אחרי מספר שנים נכנסתי לתחום ההפקה והבימוי. בין השנים 2001-2004 הפקתי שלושה סרטים לנשיונל ג'יאוגרפיק הבינלאומי. פרט להם הפקתי, ערכתי וביימתי באזור 30 סרטי תעודה לערוצים ישראלים.

ב - 2002 הקמתי את אתר האינטרנט הראשון שלי ומאז נדבקתי בג'וק הסייבר. ב - 2007 התחלתי לדבר בקול רם על החיבור בין קולנוע לאינטרנט ומאז אני מרצה על כך ללא לאות, כותב מאמרים ומטיף לחיבור בין השניים מעל כל במה שרק ניתנת לי. העתיד, תיקון -- ההווה של הקולנוע נמצא בזה ואני חושב שתעשיית הקולנוע הישראלית ומועצת הקולנוע מטורפות בזה שהן מפנות עורף לכך. בממוצע, מחצית מההרצאות שלי מוקדשות למלחמה בהתנגדויות של השומעים לגבי ניו מדיה. השמרנות מפתיעה אותי במיוחד כשהיא באה מאנשים הצעירים ממני ב - 20-25 שנה.
כן, אני יודע שהשינוי במנטליות בישראל כלפי ניו מדיה ייקח זמן, אבל אני אדם מאמין (במפלצת הספגטי המעופפת). בינתיים נותר להמר האם המודעות לניו מדיה במזה"ת תקדים את השלום.

ב - 2008 כתבתי ספר עלילתי בשם ימי מילואים. הספר הוא למעשה דיון על מהות הישראליות, אבל המעטים שקראו אותו חשבו שמדובר בספר על צבא. פספוס.
בין 2008-2012 נכנסתי לתחום הקמת אתרי אינטרנט בסערה. למדתי הכל לבד ובניתי עשרות, בלי הגזמה, אתרים ליוצרים ישראלים וחברות הפקה. בניתי גם את אתר קרן גשר לקולנוע, אתר הקרן החדשה לקולנוע, אתר שגרירות אתיופיה ואתר מכללת קיי.

ב - 2012 הקמתי פלטפורמה להפצה דיגיטלית של סרטים. כמו כולם, גם אני התקשיתי להאמין שישנו קהל המוכן לשלם על סרטים עצמאים, אבל מתברר שבהחלט ישנם אנשים כאלה. מהר מאוד הבנתי שהמפתח להפצה כזו הוא היכולת לאתר את הקהל שלך ולהגיע אליו. נכון, אפשר לשבת כל היום על פייסבוק ורשתות חברתיות אחרות, אבל זה מטורף. דרוש פתרון אלגוריתמי לבעיה. כך נולד Movie Discovery, מנוע המלצות לבלוגים, שיודע לחבר בין סרטים לקהל שירצה לראות אותם. היום הוא גם ניתן להתקנה כתוסף למערכת הבלוגים הנפוצה וורדפרס.

פרט לזה, למדתי מדעים קוגניטיביים, סוציולוגיה ומדע המדינה. אין לי אף תואר, למדתי לרוחב. אני אוטו-דידאקט מושבע, אוהב טכנולוגיה, עכבר מקלדת ומידע באשר הוא ומרצה ממש לא רע.

את הסרט האחרון שלי תוכלו לראות כאן. מהסרט הנוכחי תוכלו להתרשם כאן.